Skip to main content
0

Słomki wielorazowe jakie mamy rodzaje:

  • metalowe słomki do piciametalowe słomki,
  • składane słomki,
  • słomki naturalne: słomki ze słomy, słomki z makaronu,
  • słomki silikonowe,
  • słomki bambusowe,
  • słomki szklane,

Wszystkie te eko słomki mają swoje wady i zalety, które postaramy się teraz przedstawić.

Zacznijmy od wytrzymałości: Słomki naturalne w przeciwieństwie do pozostałych, są najmniej wytrzymałe. Najbardziej wytrzymałe bezsprzecznie są słomki metalowe i inne pochodne do nich. Kontrowersje w tym zagadnieniu budzą natomiast słomki szklane. Szklanych słomek można używać wielokrotnie, natomiast problem rodzi się w momencie, gdy ktoś za mocno ugryzie taką słomkę. Nawet  nie chcemy myśleć o możliwych konsekwencjach.

Bezpieczeństwo: W kwestii bezpieczeństwa prawie wszystkie słomki stawiamy na równym poziomie. Pewnie już się domyślacie, że słomką która staje w opozycji do innych słomek wielorazowych do picia jest słomka szklana.

Łatwość czyszczenia: Tu zasada jest prosta, im większa średnica otworu przez, który spożywamy napój tym łatwiej o wyczyszczenie słomki. Dodatkowym atutem są dedykowane czyściki, które często są dodawane do słomek. Oczywiście warto upewnić się wcześniej czy taki przedmiot jest w zestawie, słomek, które kupujemy.

Kolejnym wartym wspomnienia jest fakty, że niektóre słomki można myć w zmywarce. Przede wszystkim mówimy tu o słomkach metalowych oraz tych z stworzonych z silikonu medycznego. Składana słomka MsNoo zbudowana jest ze stali i wspomnianego silikonu medycznego, dlatego w kwestii mycia i wytrzymałości jest to idealne połączenie.

wielorazowa słomka Pinky łatwe czyszczenie

słomki wielorazowe, eko słomki, ekologiczne słomki, słomka do picia

Słomki wielorazowe i ich wygląd

Podsumowując dostępne na rynku słomki wielorazowe, mogą odpowiedzieć na potrzeby całej masy klientów. Każdy znajdzie coś dla siebie.